» O firmie:

   Firma "Moroni" istnieje od 2000 roku a bodźcem do jej założenia były podróże właścicieli na Daleki wschód. Zauroczenie chińskimi meblami ,ich niezwykłą formą i kolorystyką zaowocowało pomysłem na sklep mebli orientalnych.
   Jednak "Moroni" to nie jest zwykły sklep, to miejsce w którym meble piętrzą się aż po sufit a przeciskając się wąskimi "uliczkami z mebli" można znaleźć coś, co czekało właśnie na mnie. Przestrzeń przypomina labirynt a na każdym kroku natrafiamy na coś niezwykłego i jednostkowego. Parę razy w roku jeździmy do Chin i wybieramy to, co nas naprawdę zachwyci. Wyszukujemy oryginalne i ciekawe eksponaty w miejscach tak dziwnych, że starczyłoby materiału na osobną historię. Meble w naszym składzie mają nierzadko sto lat posiadamy także doskonale wykonane reprodukcje. Ostatnio zaczęliśmy sprowadzać także ciekawe meble współczesne. Dla szukających "akcentów chińskich" mamy ozdobne panele, fragmenty łóżek, okiennice i parawany a także figurki z brązu, kolorowe ceramiczne konie i terakotową armię.
   W naszej kolekcji mamy także meble tybetańskie. Ich niepowtarzalna kolorystyka, malunki pełne symboli i tajemnic sprawiają, że trudno przejść obok nich obojętnie.
   Amatorów bogato malowanych mebli powinna zainteresować nasza nowa propozycja "Cesarski Orient". Są to repliki mebli oraz drobiazgów pokryte cienka warstwa skóry, używane onegdaj na cesarskim dworze. Malowane na nich sceny ukazują życie dworskie oraz motywy roślinne i zwierzęce.
   Warto poświęcić dzień na wycieczkę do Gdyni i znaleźć trochę czasu na poszukiwanie czegoś niepowtarzalnego, czegoś, czego nikt inny mieć nie będzie.

Chętnie nawiążemy współpracę ze sklepami i galeriami.
Poszukujemy odbiorców kolekcji "Cesarski Orient".


» Galeria zdjęć:» Artykuł "Chińskie meble" - 07-08-2001 w "Gazecie Wyborczej"
ukazał się artykuł Magdy Tomkowicz, pt.: "Chińskie meble"

Czytaj całość... [zwiń / rozwiń]


» Artykuł "Chinoiserie squad" - 07-05-2004 w "Gazecie Wyborczej" w dodatku "Supermarket"
ukazał się artykuł, pt.: "Miejsca fascynujące Chinoiserie squad, czyli magiczna rupieciarnia"

Czytaj całość... [zwiń / rozwiń]


» Oprócz tego informację o firmie ukazały się m.in w:


(ściągnij PDF)


stat4u Mieszkania na sprzedaż | Copyright © 2010 webadmin